LIST OF SELECTED APPLICANTS FOR ADMISSION INTO PRE – SCHOOL CLASS  

     FOR THE SESSION - 2017 – 18

S.NO

CANDIDATES  NAME

FATHERS  NAME

1.

MAHI JAIN

MR.PANKAJ  JAIN

2.

ARTHAV GUPTA

MR.SUMIT GUPTA

3.

KAASHVI POKHRIYAL

MR.KAMAL  POKHRIYAL

4.

ANIKA SHARMA

MR.RAJESH  SHARMA

5.

RAAVI SHARMA

MR.SANJEEV SHARMA

6.

CHHAVISH KUMAR

MR.PARVEEN  KUMAR

7

INAYA

MR.VIRENDER SINGH

8.

PRARABDH PATHAK

MR.PRAVEEN KUMAR PATHAK

9.

PRISHA  DESHWAL

MR.CHANDER  DESHWAL

10.

OJAS

MR.RAJESH  MALIK

11.

HARSHITA JAIN

MR.PANKAJ JAIN

12.

AAHNA  RAWAT

MR.SHEESH RAWAT

13.

VIHAN SONI

MR.JAI SONI

14.

NAMAN  KHARB

MR.NEERAJ

15.

ZOYA  GUPTA

MR.HARSH  GUPTA

16.

SOUMIYA  MAIRAL

MR.ABHIJEET VIJAY MAIRAL

17.

VRITIKA

MR.VINAY DAHIYA

18.

HARSH  VASHISTH

MR.MUKESH  VASHISTH

19.

AADRIKA  SINGH

MR.ABHISHEK  KUMAR

20.

AARADHYA

MR.SACHIN KUMAR

21.

GARV CHHATWANI

MR.AMIT  CHHATWANI

22.

RAGHAV BIDALIA

MR.KULDEEP BIDALIA

23.

AARNA GULATI

MR.HEMANT GULATI

24.

ATHARV TYAGI

MR.YOGESH KUMAR

25.

ISHPREET KAUR

MR.SURINDER SINGH

26.

PRANAV SHARMA

MR.ANURAG SHARMA

27.

ADVIK JOSHI

MR.SUNIL JOSHI

28.

NETRA SINGH

MR.MANOJ SINGH

29.

VAIBHV SINGH RANA

MR.MILAN RANA

30.

AKSHITA LAKHWAN

MR.AVINASH LAKHWAN

31.

DIVYANSHI PATEL

MR.HIMMAT PATEL

32.

MISHITA VERMA

MR.ANUP KUMAR

33.

ARITRA GANGULI

MR.ANURAG GANGULI

34.

SAANVI ROY

MR.ARVIND ROY

35.

AARADHYA DHIMAN

MR.SANJEEV DHIMAN

36.

YUSRA SORATHIYA

MR.ABDULLATI SORATHIYA

37.

PAVANI RAUTELA

MR.VIKAS  RAUTELA

38.

TUSHTI GAUTAM

MR.GANESH GAUTAM

39.

AVIKA CHAUHAN

MR. YAJUVENDER SINGH

40.

SAKSHAM NARONE

MR.SEEMANT NARONI

41.

SAMBNAVI THAKUR

MR.ABHISHEK THAKUR

42.

VEDANT GUPTA

MR.ANUJ GUPTA

43.

SHAURYA BHOLA

MR.NAVEEN BHOLA

44.

AAROHI TYAGI

MR.SANDEEP TYAGI

45.

OJASVI

MR.PRADEEP KUMAR

 

N.B

 Applicants  are  required  to deposit  fees  at  Fee- counter  of the School from 10th March, 2017  to 16th March, 2017 between 9:30 a.m.  to 12:30 p.m. failing which the child will have no right to admission. For further queries contact the school reception.

PRE – SCHOOL CLASS WAITING  LIST OF     APPLICANTS FOR ADMISSION INTO

       FOR THE SESSION - 2017 – 18

 

S.NO.

CANDIDATES  NAME

FATHERS  NAME

1.

DAKSHIT RUSTAGI

MR.ANKIT RUSTAGI

2.

TANYA GUPTA

MR.RAJMAN GUPTA

3.

DARSHIL LOHANI

MR.ASHUTOSH  LOHANI

4.

VAIDEHI  BHANDARI

MR.UMESH BHANDARI

5.

DISHITA RANA

MR.DALBIR RANA

6.

SHREYA SHARMA

MR.SUMEET SHARMA

7

ARNIKA BISHT

MR.BALWANT BISHT

8.

VIDULA SRIVASRAVA

MR.VIVEK SRIVASTAVA

9.

DRISHTI

MR.DHARAMPAL

10.

ARNAV BHARDWAJ

MR.AKSHAY

11.

ARUNODAY

MR.AMOD RAY

12.

JAIVIR BHANOT

MR.PUNEET  BHANOT

13.

ANANYA

MR.RISHI KUMAR

14.

SHAURYA SHARMA

MR.NITIKA SHARMA

15.

SANVI JAIN

MR.SWAPNIL JAIN

16.

SHUBHAM BHOLA

MR.NAVEEN BHOLA

17.

TASHMEET KAUR

MR.BALJEET SINGH

18.

JESHTH JALORIYA

MR.HARISH KUMAR

19.

AARAV DHIMAN

MR.SANJEEV DHIMAN

20.

HEENAL KUNDRA

MR.MUNISH KUNDRA

21.

AARAV POKHRIYAL

MR.SANDEEP SHARMA

22.

ANISH WADHWANI

MR.MANISH WADHWANI

23.

DIVIT  RUSTAGI

MR.BHUWAN RUSTAGI

24.

LAKSHAY BISHT

MR.ARJUN BISHT